Milé kamarádky, milí kamarádi, cyklisté,

protože stále více platí, že „kdo si hraje –  nezlobí“, připravili jsme další, už 32. ročník srazu historických kol a vícekol, který se uskuteční o prvním prázdninovém víkendu s následujícím předpokládaným průběhem:

  • pátek – 30. června
    Hned po vyhodnocení letošního vysvědčení nasednete na kola nebo nastoupíte do auta a vyrazíte směrem na voldušské koupaliště, kde se ubytujete, a to nejlépe ve vlastních stanech (v těch cizích už většinou někdo bydlí). Hned jak se občerstvíte, vás poprosíme o vyplnění přihlášek a zaplacení příspěvku, za což se vám odměníme péčí, na kterou nejste zvyklí ani od maminky. Zajištěno bude občerstvení pro utišení žízně i hladu, maxi stan pro úkryt před nepohodou (nepravděpodobné, ale copa kdyby…) a snad i nějaká hudba, zpěv a jiné radovánky.
  • sobota – 1. červenec
    Kdo se stihne vyspat, lehce posnídá a někdy kolem 9,30 – 10,00 hod. se pokusíme vyrazit volným tempem na trasu dlouhou asi 32 km. Cestou si uděláme několik zdravotních zastávek na uvolnění přesezených hemoroidů. Během polední pauzy stihneme i nějaké soutěže a kávu s buchtou. Po obědě ještě párkrát otočíme pedálem, někde ještě přibrzdíme a pak následují už jen samá pozitiva: návrat na koupaliště, pivečko, něco na grilu, lehký odpočinek, soutěže na vodě, hudba, tanec a další pozemské požitky. Vynoří se i kapela LOCHNESS, která se po loňském absťáku těší, že se nevyspí….
  • neděle – 2. červenec

V neděli budeme chodit po špičkách, není nic lepšího, než se probudit žízní… 😊

Pro vaše příbytky bude posekáno téměř v celém areálu koupaliště, případně si spěte, kde chcete.

Pořadatel si vyhrazuje možnost improvizace zejména vzhledem k počasí a tímto i právo na změnu programu!

A jedna vážná prosba😊

Dovolujeme si vás požádat, abyste si i letos přivezli vlastní zubní kartáčky a po použití WC po sobě uklidili a umyli si ruce.

Každý správný cyklista by měl mít také svoji pumpičku.

Pro jistotu šťastného návratu nastudujte trasu:

Pokud se nás budete držet, ujedete nebo ujdete velmi příjemných 32 km, na trase:

Volduchy → Osek → Vitinka → Bušovice → Smědčice → Chrást → Dýšina → Ejpovice → Klabava → Litohlavy → Osek → Volduchy

____________________________________________________________________________________________________

Za uzavírky a výmoly na cestách i necestách, stejně tak jako za teplé nebo jinak znehodnocené pivo v hospodách neneseme žádnou zodpovědnost. Ale budeme se snažit tomu předcházet. Vaše spokojenost je naše radost.

Za Cyklo-Veteran Club Volduchy 

Pavel Tonda Aubrecht  –      ředitel Voldušské Šlapky 2023

Těšíme se především účastníky, kteří už za ta léta pochopili, že stará kola jsou krásná a nová kola jsou zavržení hodnou ostudou pelotonu!

Pozor na cestách! Sobotní výlet pojedeme za plného provozu, takže se nám tam budou motat nejen naše poučená auta. Proto upozorňujeme, že za případné pády, nárazy a další úrazy způsobené čímkoliv a kýmkoliv, či jakoukoliv vlastní nedisciplinovaností, jste zodpovědný každý sám sobě a svým blízkým. Naopak každý dospělý má zodpovědnost vůči nám, a to i za svého nezletilého svěřence. Důrazně apelujeme na nutnost používání všech dostupných ochranných prostředků, jako například cyklistické přilby, blatníků nebo pláštěnky (v případě deště).

Pokud budete dbát našich pokynů po celou dobu jízdy, pak vám můžeme slíbit návrat veselý…

PS: alkohol na silnici stále nepatří, proto jej prosíme konzumujte pouze v prostorech k tomu určených!

______________Věnujte prosím, mimořádnou pozornost poznámce nad čarou.