Milé kamarádky, milí kamarádi, cyklisté,

rok se s rokem sešel a dobrých zpráv není nikdy dost, proto vám sdělujeme, že  pro vás chystáme 33. ročník srazu historických kol a vícekol, který se uskuteční jak jinak, než o prvním červencovém víkendu na Voldušském koupališti, kde máme v plánu prožít následující…

  • pátek – 5. července
    budeme mít volný den a tak nachystáme vše pro vaši maximální pohodu. Vy si po příjezdu na koupaliště zvolíte strategické místo na postavení stanu či jiného přechodného bydliště na příští dva dny a pak už si budete užívat naší pohostinnosti. Jídlo a pití nechte na nás, dobrou náladu si přivezte sami, my vám ji budeme podporovat.
  • sobota – 6. červenec
    stále dobře naladěni a řádně zaregistrováni, budeme někdy kolem 9,30 hod. +/-33 minut startovat na pohodovou projížďku dlouhou asi 30 km. Na trase se budeme snažit více klesat než stoupat, ale i tak bude dobře, když budete mít dobře namazáno 😊. Cestou zastavíme na vydýchání a nějaké to občerstvení. Na oběd si dojedeme do restaurace U Kozlerů v Mirošově. Na zpáteční cestě se pak zastavíme na občerstvení a nějaké to soutěžení ve sportovním centru na Pavlovsku. Potom už nejkratší cestou dorazíme zpátky do Volduch. Pokud bude čas a chuť na odpočinek, tak po lehkém zdřímnutí nás čeká jízda na trakaři a pak už rozjedeme zábavu s hudbou a tancem… Hudbou by nás měla rozvášnit Lochnesska, která se už teď těší, až rozdrnčí své dobře naladěné provázky před vyprodaným stanem.
  • neděle – 7. červenec

ráno bude lehce houpavé a tak se budeme snažit, abyste se cítili svěží a mohli se rozhodnout, co s načatým víkendem … Každý se vyspí tak, jak si ustele… takže si přivezte vyhovující přístřeší přiměřené velikosti, abyste se na louce vyskládali všichni, pěkně jedna vedle druhého 😊

A jedna vážná prosba😊

Vzhledem k divným náladám ve společnosti si vás dovolujeme požádat o slušné chování a vzájemnou toleranci po celou dobu trvání akce. Každý slušný člověk by také měl mít svůj spacák a umyté nohy. A každý slušný cyklista by měl mít náhradní ventilek a lepení na píchlou duši.

Pro jistotu šťastného návratu nastudujte trasu:

Trasu jsme naplánovali na příjemných 30 km, které povedou přibližně tudy:

Volduchy  → Svojkovice → Borek → Rokycany → Kamenný Újezd → Hrádek → Mirošov → Dobřív → Pavlovsko → Borek → Svojkovice → Volduchy

____________________________________________________________________________________________________

Za uzavírky a výmoly na cestách i necestách, stejně tak jako za teplé nebo jinak znehodnocené pivo v hospodách neneseme žádnou zodpovědnost. Ale budeme se snažit tomu předcházet. Vaše spokojenost je naše radost.

Za Cyklo-Vetáran Club Volduchy© 

se na vás těší Pavel PaSyk Sýkora direktor Voldušské Šlapky 2024

Těšíme se především účastníky, kteří už za ta léta pochopili, že stará kola jsou krásná a nová kola nebudou ozdobou pelotonu!

Pozor na ostatní cyklisty a auta na silnicích! Sobotní výlet se pojede za plného provozu, takže se nám tam budou motat i nepoučitelní účastníci na různých samohybech. Proto upozorňujeme, že za případné pády, nárazy a další úrazy způsobené čímkoliv a kýmkoliv, či jakoukoliv vlastní nedisciplinovaností, jste zodpovědný každý sám sobě a svým blízkým. Naopak každý dospělý má zodpovědnost vůči nám, a to i za svého nezletilého svěřence. Důrazně apelujeme na nutnost používání všech dostupných ochranných prostředků, jako například cyklistické přilby, blatníků, pláštěnky, nebo jiné neprodyšné ochrany (v případě deště).

Pokud budete dbát našich pokynů po celou dobu jízdy, pak vám můžeme slíbit návrat veselý…

PS: alkohol na silnici stále nepatří, proto jej prosíme konzumujte pouze v prostorech k tomu určených!

______________Věnujte prosím, mimořádnou pozornost poznámce nad čarou.